Kodujutud

Lastetuba. Osa 1 + Anete naljad

Meil on nüüd lõpuks käsil lastetoa renoveerimine. See tuba oli ennem kunagi Jessica kasutuses ja ka külaliste toana. Selleks, et see oleks hetkel olevas konditsioonis sai paar aastat tagasi kogu liiv elutoa lae ja selle põranda vahelt ära viidud, selle toa lae pealt ehk pööningult koristatud osaliselt märg saepuru ja asendatud villaga ning üldse paju koristatud ja lammutatud. Ega see tuba super esinduslik välja ei näinud, aga koos vaipade ja kardinate ja muu sisustusega oli enam vähem talutav. Pilt on tehtud juba siis kui tuba oli peaaegu tühjaks tassitud. 

Üles käidi kas redelist või välimise koridori trepist. Nüüd ehitab Joonas elutoast otse sellesse tuppa viiva trepi. Hetkel töötab ta põskede kallal.

Ahto puhastas paar päeva tagasi lihvmasinaga põranda ära. Nüüd tuleb vanade laudade suured naelaaugud täita puu punnidega ja siis töödelda põrand linaõliga.

Mööbli koha pealt on meil olemas kusagilt saadud korralik riidekapp, minu vanemate käest saadud kirjutuslaud, Lootuse poest 10 euroga ostetud narivoodi ja sõbra käest saadud uus voodi Atsile. Kogu puidust mööbli lihvin liivapaberiga või relakaga ja katan vesilahuselise valge peitsiga. Olen hetkel seal maal, et enamus mööbit on puhas ja homme hakkan vast peitsima 😀 Pildil on üks narivoodi ots.

Aga kõige vahvam tänase päeva juures on see, mida tegi samal ajal Anete kui mina masinaga mürrasin ja Anne magas. Ats oli ju lasteaias ja Ahto Tallinnas eilsest. Et siis… vaatasin Anete näost, et tema tõenäoliselt magama ei jää. Läksime toimetasime koos loomad ja tulime tuppa tagasi. Mõtlesin, et olen kaval ja kasutan sellisel puhul lapsehoidja multika abi. Panin talle youtubest käima naljakad videod. Muidu on Ats ja Anete üsna multikamagnetid, võib rahulikult arvata, et kui multikas mängib, siis nemad istuvad ja vaatavad. Aga… täna oli nii, et kui ma umbes pool tundi olin müristand, panin korra masina seisma ja hõikasin Antet. Mitme hõike peale ei tulnud mingit vastust. Kloppisin ennast siis vähe puhtamaks ja läksin alla vaatama. Toas ei olnud kedagi. Ju läks õue Lotaga mängima mõtlesin ja astusin õue. Ja mis ma näen…. nemad on Lotaga aiamaal. Anete tõmbab porgandeid üles ja paneb oma pange ja Lota longib rõõmsasti kõrval. Hõikasin siis, et Anete tuleks maja juurde tagasi. Tulevad siis oma saagiga, ise nii õnnelikud 😀 Küsisin Anetelt, et kas tal tuli porgandi isu. Ta ütles, et ta käis mulle porgandit toomas. Nii armas. Tal oli panges viis pisikest porgandit….. ja tee tegemise jaoks üks saialille õis 😀 Ma tahtsin hirmsasti ikkagi oma vastiku tolmuse töö ühe jutiga lõpetada ja palusin, et ta teed tegema ei hakkaks ja sööks ise rahulikult multika kõrvale porgandit. Anne ärkas ka samal hetkel. Panin tema ka elutuppa multikat vaatama, mängima. Tean, et see tuba on turvaline ja olin oma puhastustöödega kolinud peaaegu elutoa akna alla, sain sealt pidevalt neid piiluda. Üsna pea ma Anetet jälle enam elutoas ei näinud. Kui ma töö mõne aja pärast lõpetada suutsin ja tuppa läksin, pesi Anete prasjagu hambaid (no et Atsile lasteaeda järgi minna). Kogu köök, Anete ise ja ka Lota haisesd/lõhnasid Sidrunheina järele. Ma ei saanud kohe arugi, mis lõhn see on, ma ei mäletanud ka täpselt, kas mul on kusagil lastele kättesaadavas kohas eeterlikke õlisid. Anete vastas mu küsimusele, et leidis riiulilt rohtu ja pani seda köögi põrandale ja Lotale ka. Selgus,et meil oli suvisest sääskede tõrjumisest jäänud poolik pudelike õue riiulile 😀 Aaa ja ta oli rohtu ka Atsi lumelauale pannud, mille oli ennem ülevalt korruselt alla lükanud ja puhtaks pesnud. Ei lase ennast ikka unustada see mõte, et lapsed on veel palju leidlikumad kui me arvata oskame 😛 Pilt Anete tänaselt töölaualt. Ta joonistab oma kasvatajale (kellega ta kohtub täpselt aasta pärast) pilte ja paneb muusikakooli pinalit kokku pidevalt (sest vennas teeb ju samu asju). Lisaks hakkis ta seal samas oma porgandeid.

Vot nii lahe ongi see meie eluke. Et kui tahad midagi rütmivälist tehtud saada, siis pead arvestama tagajärgedega 😛

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

14 + eighteen =