Kodujutud

Lastetuba. Osa 2

Tegelikult on lastetuba juba ammu nii öelda valmis. Lapsed kolisid sisse ikka paar nädalat tagasi, aga ma ei ole leidnud aega, et pilte teha ja natuke tööprotsessist juurde kirjutada.

Miks ma üldse sellest lastetoa putitamisest kirjutan? Ma tahaksin kõigile, kellel on tarvis mingit uut tuba ehitada või tahtmist lihtsalt vana ümberkujundada, anda julgustavaid mõtteid ikka taaskasutuse osas. Kõige naljakam lugu on selle koha pealt hoopis meie vannitoa peeglikapiga, aga sellest ma siin ei kirjuta. Lastetoa “ennem” pilte sai näha eelmises postituses. Praegu siis “nüüd” pildid.

Seinad olid juba ennem puhastatud ja lagi ka. Keskendusime nüüd põrandale ja mööblile. 

Pildil laste mänguasja ja raamaturiiul. Leidsin selle riiuli isa laost. See on pärit hoopis Viljandi Kohtumajast, oli seal ammusest ajast arhiiviriiulina. Täispuidust ja tappidega, aga väga lihtne, just nagu meile sobib. Umbes 100 aastat vana. Puhastasin seda liivapaberiga ja katsin, nii nagu kõiki teisi mööblitükke selles toas, veebaasil tavalise valge peitsiga.

Atsi öökapp. Sama moodi nagu eelmisel pildil näha, mänguasja kastidega, tegin ka selle öökapiga. Katsin valge moosiämbri PVA liimiga ja panin peale Magazinist ostetud kartulikoti. Öökapi plateks on Joonase trepiehitusest ülejäänud asmelaud, mis on töödeldud sama peitsiga.

Tüdrukute nari, mis hetkel on veel ainult Anete oma, sai relakaga puhastatud vanast värvist ja kaetud jällegi peitsiga. Riidekapi lihvisin käsitsi, peitsisin ja uksenuppude asemele panin köiejupid.

See on Atsi laud. Seda lauda algupärast on näha eelmises postituses. Käisin selle kergelt liivapaberiga üle, peitsisin, võtsin sahtlitelt vanad, musta värvi käepidemed ja asendasin riidekapiga ühtekalt köiejuppidega. Tooli all on minu isepargitud lambanahk 😀 

Lahe on see. et kõik mööbel oli ju erinevat tooni ja lähedalt vaadates on siiani, aga üldmulje sai enam-vähem ühtlane.

Anete laud. Laud ei lähe toa täispiut mööbliga üldse komplekti, aga ma pole paremat praegu leidnud. Pildil on näha, et aknaauk on ka viimistletud 😀 Takutasin aknaraami ja seina vahe täis ning katsin köiega. Aknalaua lõikasin tavalisest 10 x 10 lauast ja peitsin üle. Ainult aknast ma ei saa veel pilti teha, sest kardinapuud pole ka veel leidnud. Olen juba tükk aega teise ringi poodides luuret teinud ja isa kuurialused läbi tuhlanud, aga puidust kardinapuud pole veel leidnud.

Põrand on töödeldud linaõliga. Ei ole küll spesiaalne põranda oma, aga ajab asja ära. Kunagi kui rikkamaks saame, tuleks töödelda millegi paremaga. Naelaaugud puursin üle ja lõin puupunnid sisse. Allkorrusel me seda ei teinud, aga peaks. Vähemalt sinna ei saa tolm nüüd koguneda.

Ukseauk on kaetud suure tahvliga. Ma olen väga tänulik oma isale, kes mõistab igalt poolt mingeid asjalikke asju kokku koguda. See tahvelgi on tal kusagilt koolist toodud vist, kus kõik mingil hetkel pakkumisel oli kui remondiks läks.

Vot selline see meie lastetuba sai. Põranda liist ehk köis on veel puudu ja Ahto peab elektri natuke ümber panema, aga Ats ja Anete on rõõmsad. Neil on tuba, kus neil on kummalgi oma nurk. Peamine on muidugi see, et Anne ei saa enam kõike lõhkuda ja segamini ajada. Ats saab rahulikult oma legode ja hotweelsidega majandada. Anetel on põhjust nukuvoodid korda teha ja nukudele riidedgi selga panna, sest keegi ei tule kohe ja ei kisu kõike ja kõiki jälle paljaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

5 × four =