Kodujutud

Miks ma ei ole kirjutama jõudnud

Pärast Saaremaa reisi on elu sama tempokalt jätkunud kui ennem seda. Vahel tundub, et isegi tempokamalt. Eks tegemisi on palju ka selle pärast, et Ahto on enamasti oma töödega ametis ja kui tulebki vahepeal koju, siis saavad tehtud mingid eriti pakilised toimetused, mis just teda ootasid. Ega me lastega ei kurda, kõik on kontrolli all ja ma ei tunne, et midagi üle jõu käiks. Selline elukorraldus on meie jaoks hetkel vist möödapääsmatu. Oleme aru saanud, et rahateenimine tuleb Ahtol paremini välja ja koduse majapidamise haldamine koos lastega jällegi minul, nii et otsustatud 😀

Aga panen nüüd lõpuks kirja, mis me siis vahepeal toimetanud oleme. Mõned nädalad tagasi saime  Kivikodust  https://www.facebook.com/kivikodu.ee hunniku mulši ja hakkasime seda kohe usinasti kasutama. Saime suure autotäie head kraami väga hea hinnaga. Ma olen aru saanud, et kellel on suuremas koguses mulši vaja, võib nendega ühendust võtta 😀 Meil kulus osa hakkest peenardesse, osa vaarikatele ja suurem osa alles ootab oma korda.

Põua lõpus võtsin sibulad üles ja sidusin patsidesse. Mul ei ole head kuiva ruumi väljaspool tuba, selle pärast kuivavad ja seisavad sibulad mul köögis pliidi kohal. Mõni läheb mädaks, aga kui kogusest piisaks, siis peaks kuni uute tulekuni vastu küll.

Viimastel päevadel oleme kartulit võtnud ja maasikaid korrastanud. Muidu oleme paar aastat kartulid ikka masinaga üles saanud, aga Ahtol läks traktori esirehv katki ja polnud mahti ennem kokkulepitud töid enam sellega tegeleda nii, et sellel aastal sai see töö tehtud kondijõuga. Saak oli põua tõttu poole väiksem kui muidu.

Üks teise nurga pealt killuke meie elust, millega kõik võib olla nõus ei ole ja sama moodi ei toimeta, on see, et ostsime Atsile paar päeva tagasi tema elu esimesed uued jalanõud, spordi jaoks botased.

Õnneks ei ole meil siiani veel tohutult raha uute riiete ostmiseks üle jäänud ja ma olen tänu sellele aru saanud, et ega neid ei peagi ju uutena ostma. Vahel ei pea üldse ostma, sest keegi tuttav annab oma lapse väikseks jäänud kaupa. Beebiriided on meil nagunii mingisuguses ringis pidevalt liikumas. Ja üldse on minus nüüd kujunenud üsna tugevalt hoiak põhimõtteiselt mitte toetada seda meeletut ületarbimist, mis meil arenenud riikides on normaalsus. Me saame palju vähemaga hakkama ja võiksime seda raha kulutada hoopis teisiti. Välja arvatud alupesu ja sokid 😛 

Olge ikka mõnusad ja nautige sooja ilma, mis “toredad” kärbsedki jälle elule ajas 😛 ning kel mahti, andke märku kui palju Teie oma lastele riideid uutena ostate.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

fourteen − ten =